„Atipikus munkavégzés a munka- és a magánélet egyensúlyáért – Új trendek a munka és magánélet összeegyeztetésében

Rendezvény dátuma: 
2020-09-11 09:00 - 11:30

Érdekel, hogy milyen új trendek vannak a munka és a magánélet összeegyeztetésében?

Akkor gyere el a Pécsi Család- és KarrierPONT által szervezett kétórás gyakorlati workshopra!

További fotók a rendezvényről: ITT

ATIPIKUS MUNKAVÉGZÉS A MUNKA ÉS A MAGÁNÉLET EGYENSÚLYÁÉRT

Az esemény időpontja: 2020. 09. 11. (péntek), 9:00 – 11:30

Helyszíne: Vasutas Művelődési Ház; Pécs, Váradi Antal utca 7/2.

 

A workshop programja:

Időpont

Előadó

Téma

9.00-11.30

Svéda Dóra Coachingcentrum alapítója, humán erőforrás szakértő és karriercoach

Új trendek a munka és magánélet összeegyeztetésében workshop

 

„Hogyan határozzák meg a munkavégzésünket munkahelyi és magánéleti szerepeink?
Milyen eszközökkel tudjuk feloldani a szerepkonfliktusokat és önkorlátozó hiedelmeinket?
Miért fontos nekünk az energiamenedzsmenttel foglalkozni?"

Ezekre a kérdésekre kerestük a választ a kétórás workshopon, közelítve egymáshoz a munkavállalói és munkáltatói szempontokat.
A workshopot Svéda Dóra, a Coachingcentrum alapítója, humán erőforrás szakértő és coach vezette.

A rendezvény ideje alatt gyermekfelügyeletet biztosíttunk gyereksarokkal.

A rendezvény megvalósítására az EFOP 1.2.9-17 pályázati felhívás 3.1.1.1 pontjának 1.3. alpontja keretében (Atipikus foglalkoztatási formák és rugalmas munkaszervezési módok helyben való elterjesztésének ösztönzése, elfogadottságának erősítése érdekében) és 1.5. alpontja keretében (A nők vidékfejlesztésben, térségfejlesztésben, gazdaságfejlesztésben betölthető szerepének, új ill. hagyományos ágazatokban és szakterületeken kínálkozó lehetőségeinek, megvalósított, működő jó gyakorlatok bemutatása, terjesztése nőknek és lányoknak) került sor.

 

PÉCSI CSALÁD- ÉS KARRIERPONT

A MEGSZOKOTTÓL ELTÉRŐ MUNKAVÉGZÉS A MUNKA- ÉS A MAGÁNÉLET EGYENSÚLYÁÉRT ÚJ TRENDEK A MUNKA ÉS MAGÁNÉLET ÖSSZEEGYEZTETÉSÉBEN

Milyen fortélyai vannak a modern munkavégzésnek, melyek segítségével összhangba lehet hozni a magánéletünkkel? A Pécsi Család- és Karrierpont szeptember 11-én, a Vasutas Művelődési Házban rendezett workshopot, melynek témája az atipikus munkavégzés, a munka-és magánélet összeegyeztetése volt.

A XXI. századról bártan állíthatjuk, hogy a technikai fejlettség és az újítások kora. Ez az élet számos területein megfigyelhető, legyen szó az oktatásról, közlekedésről vagy munkáról. A munkahelyek, munkahelyi trendek a 15 évvel ezelőtt megszokotthoz képest teljesen más irányt vettek mára. A munkáltatókat elkezdték érdekelni a munkavállalók igényei, és ezekhez képesek rugalmasan hozzáállni. Ennek eredményeként születtek meg az úgynevezett atipikus foglalkoztatási formák, mint például a részmunkaidő és távmunka. Az atipikus munkának számos előnye van, kreatívabbá és rugalmasabbá válnak a munkavállalók, növekszik a hatékonyság, elégedettebbek a dolgozók, kevesebb a munkahelyi stressz, és könnyebben hozzáférnek a térben távol eső munkaerőpiacokhoz is.

A járványhelyzet megjelenésével rengeteg munkavállaló kényszerült az otthoni munkavégzésre. Ez elsőre kényelmesnek hangzik, hiszen nem kell olyan korán kelni, hogy időben beérjen az ember a munkába. Ez a szituáció azonban több nehézséget rejt magában, mint gondolnánk, hiszen a nyugodt otthoni környezetbe kell beépíteni az olykor stresszel és feszültséggel járó munkakörnyezetet.

A Pécsi Család- és Karrier Pont ezekre a problémákra koncentrálva szervezett egy szakmai beszélgetést, ahová azokat a munkavállalókat várta, akik számára nehézséget okoz a megváltozott körülmények között az egyensúly megtalálása. Az előadást Svéda Dóra, a Coachingcentrum alapítója, humán erőforrás szakértő és karriercoach tartotta. A lényeg a kölcsönös kommunikáció volt, sok történetet meséltek a jelenlévők, és szakértő hallgatóságra találtak.

Svéda Dóra felhívta a figyelmet arra, hogy milyen eszközökkel tudjuk feloldani a családban és a munkahelyen kialakult szerepkonfliktusainkat, és hogy miért fontos energiamendzsmenttel foglalkozni.
Az egyik ilyen módszer az elengedés gyakorlása - hiszen számos negatív hatás ér bennünket a mindennapokban, mint a düh, szorongás, agresszió. Ez olyan folyamat, ahol nem kell sietni, viszont ezeken az emóciókon való hosszútávú őrlődés rengeteg energiát emészt fel. Fontos pillére, hogy nem megváltoztatni kell ezeket az érzéseket, hanem elfogadni.

A workshop végén a magánéleti szerepeknek és a munkamegosztás fontosságának átbeszélésére is jutott idő. Utóbbival kapcsolatban számos ötletet hallhattunk, hogyan vehetjük rá a családtagjainkat a segítségnyújtásra a házimunkában. A legjobban bevált módszer a családtagjaink szembesítése, hogy a számukra természetesen, mások által elvégzett munka mennyi energia- és időbefektetéssel jár.

A fenti workshop elsősorban a munkavállalóknak szólt, de nem feledkeztek meg a szervezők a másik oldalról sem. Kifejezetten a munkáltatóknak szóló workshopra várták a jelentkezőket október 16-án, amikor szintén Svéda Dóra mutatta be a legújabb foglalkoztatási trendeket, és azokat a módszereket, melyekkel a munkáltatók segíthetik kollégáikat, alkalmazottaikat, a munka és magánélet egyensúlyának megtalálásában.

A rendezvény a „Munka ÉS Család – A nők munkaerő-piaci helyzetének javítása és a Nő-Köz-Pont létrehozása Pécsett” című pályázati projekt keretében valósult meg.